Haber

FIFA’nın 2023 yılının en iyi oyuncusu kim seçildi? Messi mi, Benzema mı, Mbappe mi? FIFA En İyi Oyuncu ödülünü kim kazandı?

FIFA The Best, FIFA tarafından her yıl verilen bir futbol derneği ödülüdür. FIFA The Best ödülleri bugün sahiplerini buluyor. Dünyanın en iyi oyuncusu olarak Messi mi, Mbappe mi yoksa Benzema mı seçilecek merak ediliyor. Peki FIFA 2023 tarafından yılın en güzel futbolcusu kim seçildi? Messi mi, Benzema mı, Mbappe mi? FIFA En İyi Oyuncu ödülünü kim kazandı? İşte kazananların listesi…

FIFA EN İYİ ÖDÜL NEDİR?

FIFA The Best, FIFA tarafından her yıl verilen bir futbol derneği ödülüdür.

Ödül 9 Ocak 2017’de verildi. Aslında bu ödül 1991’de tanıtılan FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu ödülünün devamı niteliğinde. 2009 FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu Ödülü’nün ardından FIFA ve Fransa Futbolu geldi. FIFA Ballon d’Or ödülünü oluşturmak için birlikte. Katılım 2010’dan 2015’e kadar devam etti. 2016’dan itibaren sadece France Football ödülü vermeye devam etti. Ortaklığın sona ermesinden iki yıl sonra FIFA bu ödülü yarattı.

FIFA EN İYİ ÖDÜL 2023 NE ZAMAN VERİLECEK?

FIFA The Best ödül töreni bu akşam saat 23:00’de Fransa’nın başkenti Paris’te gerçekleşecek. Ödül töreni 27 Şubat 2023 tarihinde saat 23:00’de gerçekleştirilecektir.

FIFA EN İYİ 2023 ÖDÜLÜNÜ KİM KAZANDI, HANGİ FUTBOLCU?

FIFA’nın En İyi erkek adayları Lionel Messi, Kylian Mbappe ve Karim Benzema. Kazanan henüz açıklanmadı. Kısa süre içinde duyurulacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu