Haber

Depremden etkilenen Hatay’da temeli atılan konutların inşaatı sürüyor

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’ın Altınözü ilçesinde, Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İşletme Başkanlığı (TOKİ) tarafından temeli atılan kalıcı afet evleri inşaatı sürüyor. Değişim, devam ediyor.

TOKİ Uygulama Daire Başkanı Kazım Bayburt, yapımı devam eden konutların önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, ihale kapsamında Altınözü’nde 364 konut ve 5 iş yeri ile sosyal alanlar ve çocuk oyun kümelerinin yer aldığı ticaret merkezinin inşaatına başladıklarını söyledi.

Eylül ayı sonuna kadar inşaatı tamamlamayı planladıklarını anlatan Bayburt, şunları kaydetti:

“Temeli atılan, kaba inşaatı biten, yeni başlayan ve hafriyatın devam ettiği etaplar var. Hızlı ve titiz çalışıyoruz. İnşaatına başladığımız bölgede de yaptığımız, depremden zarar görmemiş evlerimiz var. deprem.Orada uyguladığımız sistemleri yeni şantiye alanında da uyguluyoruz.Daha önce yapılan zemin etütleri değerlidir.Daha sonra hazırlanan projeler ile radye temel ve tünel kalıp sistemli binalar yapıyoruz.Güçlü,hızlı ve yüksek kaliteli imalatlar yapmaktayız. Söz konusu sistemlerle kaliteli üretim.Vatandaşlarımızı bir an önce evlerine yerleştirmeye çalışıyoruz.Eylül ayı sonunda onu da tamamlayıp vatandaşa teslim edeceğiz inşallah.İnşaatına başladığımız alan Kayalık zemin. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu