Haber

Büyükşehir depremzedeleri Manisa’ya taşıyor

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Güzgülü, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı ulaşımla Manisa’ya gelen depremzedeleri karşılayarak, geçmiş olsun dileklerini iletti.

10 ili etkileyen felaketin ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi de yara iyileştirme çalışmalarına destek için seferber oldu. Arama kurtarma çalışmaları sürerken, bölgeden Manisa’ya dönmek isteyen depremzedeler için Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından otobüs seferleri başlatıldı. Malatya, Kahramanmaraş ve Hatay’dan 2 otobüsle Manisa’ya dönen depremzedeler, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güzgülü, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ergün Aksoy, Başdanışman Nursel Ustamehmetoğlu, Ulaşım Daire Başkanı Hüseyin Üstün, Emniyet Müdür Yardımcısı Cihan Yıldız ve Özel Kalem Müdürü Gökmen Aytaç karşıladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Güzgülü, depremzedelere geçmiş olsun dileklerini ileterek, her zaman yanlarında olduklarını ve bu faydaya hep birlikte sahip çıkacaklarını belirtti.

Deprem bölgesinden Manisa’ya dönen depremzedelerden Nurdan Bayram yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Büyük bir deprem oldu. Çok korkmuştuk. Bu kadar yıkım beklemiyorduk. Yan binam yıkıldı. 25 yıldır Kahramanmaraş’tayım. Ben aslen Manisalıyım. Gıda ve diğer yardımlarla ilgili herhangi bir sıkıntımız olmadı” dedi. Bir diğer depremzede Ramazan Kaplan ise o anların çok üzücü olduğunu belirterek, “Allah kimsenin başına gelmesin. Çok zor. Burada kızım var. Akrabalarım var, onlara geldik” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu