Haber

Adnan Menderes vapuru deprem için Mersin Limanı’na gidiyor

İstanbul Deniz Otobüsleri’ne (İDO) ait Adnan Menderes hızlı feribotu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından bölgeye insani yardım götürmek üzere dün gece Yenikapı Limanı’ndan hareket etti.

İDO’dan yapılan açıklamada, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Denizcilik Genel Müdürlüğü ve İstanbul Liman İşletmesi ile uyum içinde AFAD yardımlarını bölgeye ulaştırmak üzere Adnan Menderes hızlı vapurunun yola çıktığı belirtildi. deprem bölgesindeki yaraları sarmak için.

Açıklamada, 990 yolcu için ilave 200 vagon ve 750 DWton ağırlık taşıma kapasitesine sahip geminin yanaşma limanının, hava durumu dikkate alınarak Ulaştırma Bakanlığı tarafından Mersin Limanı olarak belirlendiği kaydedildi. kurallar ve bölgesel limanlardaki yoğunluk.

Açıklamada, vapurun 3 karavan, 2 çekici, 2 portatif büfe aracı ile irili ufaklı jeneratörler, pompalar, 320 ton içme suyu, battaniyelerden oluşan 19 kamyonla İDO Yenikapı Terminali’ne teslim edildiği belirtildi. maskeler, yetişkin ve çocuk kıyafetleri. Geminin donanımlı olduğu bilgisi verildi.

Açıklamada, AFAD ekipleri ve İDO personelinin yükleme operasyonunu tamamlamasının ardından geminin bölgeye insani yardım götürmek üzere dün gecenin prestijiyle Yenikapı İskelesi’nden ayrıldığı bildirildi.

hasanbeylihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu